U S G

GASTROSKOPIA

KOLONOSKOPIA

KONSULTACJE GASTROLOGICZNE

OKULISTA

UROLOG

HEMOROIDY

Przygotowanie do kolonoskopii w godz. popołudniowych

Przygotowanie do kolonoskopii w godz. przedpołudniowych

 

powrot>>

Przygotowanie do kolonoskopii

Badanie planowane w godzinach przedpołudniowych.


                                                                 

Do badania całe jelito powinno być prawidłowo oczyszczone.

Dokładne oczyszczenie jelita umożliwia rzetelną ocenę śluzówki,

skraca czas badania i zapobiega konieczności powtarzania badania.

 

Na 7 dni przed badaniem proszę odstawić leki zawierające żelazo.

5 dni przed badaniem  proszę nie  jeść  owoców zawierających drobne pestki (np. winogrona, kiwi) oraz nie jeść pieczywa z nasionami słonecznika, siemienia lnianego i maku.

Proszę przerwać stosowanie nasion siemienia lnianego.


Dzień  przed badaniem:                                    

ostatni posiłek – lekkie śniadanie (bułka bez maku z herbatą) do godziny  8:00,  potem  można  pić  tylko klarowne płyny (woda niegazowana, herbata lub klarowny sok jabłkowy).  Napoje mogą być słodzone cukrem lub miodem.

·         O godzinie 15:00 proszę rozpuścić  pierwszą (jedną) saszetkę  leku CitraFleet  w 150 ml chłodnej wody, dokładnie wymieszać przez 2 minuty i wypić natychmiast po przygotowaniu. 

·         Następnie przygotować i wypić  2 litry płynów (woda niegazowana, herbata lub klarowny sok jabłkowy).  Ważne:  proszę pić te płyny zaraz po wypiciu leku CitraFleet  i przez pierwszą godzinę wypić bez pośpiechu  5 szklanek płynu!

·         O godzinie 21:00 rozpuścić drugą  saszetkę leku  CitraFleet  w 150 ml wody i wypić.  Następnie przygotować i wypić  2 litry płynów (woda niegazowana, herbata, klarowny sok jabłkowy).  Płyny proszę pić zaraz po wypiciu leku i przez pierwszą godzinę wypić  5 szklanek płynu.

 

W dniu badania proszę być na czczo (nie jeść żadnych pokarmów).


Uwaga:  na 4 godziny  przed badaniem proszę już nic nie pić !


Normalną reakcją w czasie przygotowywania się do  kolonoskopii    luźne wypróżnienia,  pod koniec treścią płynną.

Osoby regularnie przyjmujące leki nasercowe, na nadciśnienie i przeciwpadaczkowe proszone są o zażywanie normalnej dawki leków.

 

Badanie zazwyczaj nie jest bolesne, jednak w przypadku złej tolerancji istnieje możliwość podania dożylnych leków znieczulających.

Jeżeli zabieg endoskopowy wykonywany będzie w znieczuleniu, w tym dniu nie wolno prowadzić  pojazdów mechanicznych i konieczna jest opieka osoby towarzyszącej przy powrocie do domu.

 

powrot>>